Cookies na ndihmojnё pёr ofrimin e shёrbimeve tona. Duke pёrdorur tё tilla shёrbime, pranon pёrdorimin e Cookies. Pёr mё shumё informacione
BLOG

Lexo lajmet

Vështrime, kuriozitete, lajme interesante nga bota e Google dhe jo vetëm. Nëpërmjet blog-ut tonë do të zbuloni si të arrisni, fal disa instrumentave inovativ, të rrisni biznesin në aktivitetin tuaj.

SI TË PLANIFIKOJME NJË UDHËTIM ME GOOGLE MAPS

08/02/2018    kategori: news

Dëshironi të dini kohën e trenave dhe mos humbisni asnjëherë ndalimin tuaj? Google Maps ka atë që ju nevojitet sepse me një përditësim të ri për Android arrin të lehtësojë lëvizjen e udhëtarëve me transport publik. Nëpërmjet funksioneve të reja, Google Maps të lejon të shkruash një destinacion, të seleksionosh indikacionet e tranzitit dhe të zgjedhësh itinerarin e preferuar. Gjithashtu mund të modifikoni itinerarin tuaj të përditshëm dhe të njoftoheni nga sistemi në rast se do të rregjistrohe...

Leggi tutto

PËR TË SHPËTUAR VENDET E PREFERUARA, KRIJOJMË NJË LISTE NË GOOGLE MAPS

30/01/2018    kategori: news

Google Maps ofron një mënyrë për të ruajtur gjurmë të vendeve të vizituara ose për të planifikuar një pushim, duke ju lejuar që të krijoni një listë. Një funksion i pabesueshëm që ju lejon që kur të ruani një vend në Google Maps, të krijoni një listë që do të sinkronizohet në të gjitha pajisjet. Pasi të keni krijuar një listë të restoranteve të reja për të provuar ose një koleksion vendesh që nuk duhen humbur, mund të ndani në rrjetet sociale ose dërgoni tek miqtë dhe të afërmit.  Listat janë të...

Leggi tutto

SHKARKO APP WELCOME ALBANIA

19/01/2018    kategori: news

Për t’i lejuar të gjithë që të vizitojnë Shqipërinë nga një këndvështrim ndryshe, Welcome Albania ka realizuar një aplikacion që mund të instalohet në të gjitha pajisjet mobile. Nëpërmjet pak prekjeve është e mundur të hyni në realitet virtual të vendeve më të bukura të Tokës së Shqiponjave. Duke shkarkuar aplikacionin, mund të udhëtohesh lehtësisht përmes telefonit tuaj në një mënyrë inovative dhe përfshirëse.  Bëhet fjalë për një tjetër pikë e fortë të projektit Welcome Albania realizuar në ba...

Leggi tutto

MIRËSVINI SHQIPËRI NË SITE ZYRTARE ALBANIA.AL

09/01/2018    kategori: news

Një qëllim tjetër për projektin Welcome Albania. Agjencia Kombëtare Turistike Shqiptare ka postuar në faqen zyrtare të internetit www.albania.al portali Welcome Albania krijuar në bashkëpunim me shërbimet Google Street View dhe Tourmake, të destinuara për të rritur atraksion turistik të vendit të Shqiponjave në internet. Duke klikuar tek "360° Tour of Albania" ju mund të përjetoni në mënyrë të drejtpërdrejtë përvojën emocionuese 360 ° të vizitës në Shqipëri gjate e gjere, duke zbuluar pikat e fo...

Leggi tutto

GEZUAR FESTAT NGA GOONEXT

21/12/2017    kategori: news

GooNext ju uron  Gëzuar Krishtlindjet & Gëzuar Vitin e Ri për të gjithë! Ka qenë një vit intensiv i përditësimeve dhe inovacioneve që sapo kaluam, atë që dëshironim të ndajmë me pasuesit që na ndjekin nga e gjithë bota. Ne ju falënderojmë që na ndiqni  dhe  ju premtojmë një vit tjetër  me  lajme intensive në të cilat gjithmonë do t'ju mbajmë të informuar! Ne ju përshëndesim me këtë 3D video VR...

Leggi tutto

GOOGLE PLUS, GRAFIK E RE PËR TE DHËNAT NE SKEDEN E INFORMACIONIT

12/12/2017    kategori: news

Me një aspekt  minimale dhe intuitive, Google + lehtëson me shume aksesin  në informcionet e  një faqe. Ky është një përditësim që lehtëson të kuptuarit e detajeve në lidhje me informacionin e kontaktit, përshkrimin, postimet e publikuara, fotografitë dhe miqtë. Në të njëjtin ekran pa pasur kuti pranë njëri-tjetrit si më parë, por thjeshtë duke rënë poshtë ju mund të kuptoni të gjitha nuancat që përfaqësojnë një faqe dhe informacionin e qasjes, lehtë dhe shpejt. Mjafton te  klikoni  mbi butonin ...

Leggi tutto

Harta e GOOGLE-it rinovon pamjen

06/12/2017    kategori: news

Google Maps riben  pamjen dhe rinovon veten në përputhje me ndryshimet në botën rreth nesh. Për të qenë edhe më intuitive dhe mbi të gjitha funksionale këto ditë ka botuar një përditësim në lidhje me ngjyrat dhe ikonat e hartave. Përmes një legjende të re që përmban simbole dhe ngjyra, na lejon të identifikojmë më mirë pikat e interesit rreth nesh, siç janë stacionet hekurudhore, kishat, muzetë, spitalet etj. Secila nga këto vende ka një ikonë dhe ngjyrë të caktuar. Të gjitha produktet e Googl...

Leggi tutto

WELCOME ALBANIA KORR SUKSES NË BRUKSEL

28/11/2017    kategori: news

Welcome Albania, portali i realizuar nga GooNext Al, është mirëpritur gjerësisht. Në ditët që shkuan prezantimi gjatë manifestimit Winter Wonders 2017 në Bruksel ka korrur një sukses të madh. Projekti është pritur me shumë dashamirësi nga institucionet dhe vizitorët e panairit belg që kanë provuar me entuziazëm këtë përvojë të re për zbulimin e Shqipërisë në realitetin virtual. Në Bruksel, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka prezantuar potencialitetin e platformës Welcome Albania të...

Leggi tutto

GooNext Al prezanton projektin Welcome Albania

24/11/2017    kategori: news

(Mirësevini në Shqipëri) në një mënyrë spektakolare. Video tregon potencialin e madh të portalit, realizuar në bashkëpunim me shërbimet e Google Street View dhe Tourmake, projektuar për të rritur tërheqjen turistike të Vendit të Shqiponjave në internet. Një vend unik që vjen në dritë nëpërmjet realitetit virtual, një mjet inovativ që mund t'i lejojë të gjithë të njohin një vend unik në botë. Video shoqëron vizitorin të zbulojë Shqipërinë në të gjitha aspektet e saj, në një udhëtim ideal nga agim...

Leggi tutto

SI TË KRIJOSH FOTOGRAFI 360 GRADË ME NJË APLIKIM

21/11/2017    kategori: news

Si të krijosh fotografi sferike nëpërmjet një aplikimi. Ëshë kjo që të jep mundësi të bësh Google Street Vieë, duke vënë në dispozicion të profesionistëve dhe personave të zakonshmë instrumenta të thjeshtë publikimi. App jep mundësi të eksplorosh shumë vende tërheqëse në të gjithë botën me Google Street Vieë, por edhe të pasurosh përvojën tënde duke krijuar fotografi sferike. Google sygjeron që fotokamerës së telefonit tuaj t’i bashkoni një fotokamerë sferike “me një shkrepje”, si Ricoh Theta S,...

Leggi tutto